Lokalita

Vila sa nachádza v srdci Starého Smokovca, súčasne však v ideálnom súkromí so samostatnou príjazdovou cestou s elektricky ovládanou vstupnou rampou. Blízkosť letiska v Poprade s leteckou linkou z Gdanska ako aj neďaleké Zakopane robia slovenské Tatry atraktívne aj pre poľských turistov.

STARÝ SMOKOVEC

banner_01

Starý Smokovec je najstaršou tatranskou turisticko-rekreačnou osadou na úbočí Slavkovského štítu. V Starom Smokovci sa nachádza pozemná lanová dráha, ktorá vedie na známe lyžiarske a turistické stredisko Hrebienok s prírodnou sánkarskou dráhou a je dôležitým východiskom na populárne turistické trasy centrálnej časti Vysokých Tatier.

ZIMNÁ A LETNÁ SEZÓNA

banner_02

Zima ponúka využitie lyžiarskych svahov a bežeckých tratí v Tatranskej LomniciŽdiari a na Štrbskom Plese. Ak chcete naučiť lyžovať Vás alebo Vaše deti, ideálna pre všetkých začiatočníkov je Jakubková lúka v Novom Smokovci vzdialená od Vily Studienka len 350m. Leto a mimosezóna ponúka možnosť turistiky, horolezectva, cykloturistiky, golfu (Black Stork Golf Resort Veľká Lomnica), kúpania v krytých bazénoch a termálnych kúpaliskách (Vrbov, AquaCity Poprad, Tatralandia) a iné.

OKOLIE

banner_03

V blízkom okolí sa nachádza množstvo historických pamiatok (Kežmarok , Levoča, Spišský hrad) a prírodných krás (Belianska jaskyňa, Červený kláštor, Slovenský raj). Zakopane na poľskej strane Tatier so svojou očarujúcou atmosférou a pulzujúcim nočným životom je atraktívnym miestom, ktoré určite stojí za návštevu.

VZDIALENOSTI

Letisko Poprad: 15km
Stanica tatranskej električky spájajúcej všetky strediská Vysokých Tatier: 200m
Pozemná lanová dráha na Hrebienok: 350m
Grandhotel Starý Smokovec: 300m
Potraviny: 300m
Kaviareň: 200m
Lekáreň: 200m
Zdravotné stredisko: 100m
Lyžiarske stredisko Jakubková lúka: 350m
A PGA GOLF COURSE Black Stork: 12 km